Vítejte

Vítejte na webu Sustainable Academy. Jsme neformální sdružení zaměstnanců pracovišt Akademie věd České republiky. Našim cílem je zintenzivnění agendy klimatické a ekologické udržitelnosti na Akademii věd.

Towards sustainable research: webinář s Max Planck Sustainability Network

Sustainable Academy pořádá 24.6.2021 mezi 15:30 a 16:30 webinář o aktivitách a ambicích Společnosti Maxe Plancka v oblasti udržitelnosti. Hlavní přednášející bude Sophie Lohmann z řídícího výboru Max Planck Sustainability Network. MPSN volně sdružuje několik stovek zaměstnanců na více než padesáti ústavech Společnosti Maxe Plancka. Mezi nejvýznamnější aktivity MPSN je kompilace více než stostránkového katalogu doporučení, který byl na začátku tohoto roku předán prezidentovi Společnosti Maxe Plancka Martinu Stratmannovi. Webinář může sloužit jako inspirace pro řadové pracovníky i management na českých výzkumných a akademických institucích. Webináři navazuje na náš nedávný rozhovor se Sophií Lohmann a Moritzem Hüttenem publikovaný na vedavyzkum.cz (anglický originál je k dispozici zde).

Webinář proběhne v angličtině. Přibližně třicetiminutová prezentace bude následována diskuzí. Na webinář je možno připojit se přes Zoom (https://cesnet.zoom.us/j/96100282424). Webinář bude také streamován přes YouTube (https://youtu.be/fIu1pSKexfI).

Nový web

29. března 2021.

Původnímu nevzhlednému webu jsme po více než roce pořídili nový kabát. Základní informace ze starého webu budou postupně přesunuty, staré novinky nikoliv. Pro základní navigaci použijte menu na pravé straně.

Vlastník domény

Doménu sustainableacademy.cz provozuje Matematický ústav AV ČR.

Tvůrci obsahu

  • Zuzana Harmáčková (ÚVGZ AV ČR)
  • Jan Hladký (MÚ AV ČR, ÚI AV ČR)
  • Vojtěch Pravda (MÚ AV ČR)
  • Tereza Stöckelová (SOÚ AV ČR)
  • Kamil Vlček (FGÚ AV ČR)